Životný štýl

Ako privítať novorodenca

S príchodom dieťatka môžete mať pocit, že ste vstúpili do sveta neistoty, kde všetko predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre vaše dieťa. Nebojte sa však – všetci rodičia sa v určitom čase cítili takto, takže je to úplne normálne. Toto je priestor, kde prichádza plánovanie; deväťmesačné obdobie tehotenstva nie je len na to, aby vám pomohlo vybrať meno pre vaše dieťa, ale aj na to pripraviť seba a váš domov na prijatie novorodenca.

novorozenec

Jedinečné spôsoby, ako uvítať vášho novorodenca

Ponúkame vám spôsoby, ako uvítať nové dieťa doma spolu s niekoľkými tipmi pre rodičov, aby sa pripravili na dieťa.

1. Súprava na kŕmenie

Súprava na kŕmenie je jednou z najlepších vecí, ktoré môžete dať dohromady, keď sa dostanete domov; ešte lepšie, ak ju dostanete ako darček. Balíček môže obsahovať ručne vyrobené podložky, košík, ryžové vrecká na potlačenie bolesti. Môžete si darovať pekný kojenecký podbradníček.

2. Zásobte sa potravinami

Je lepšie sa zásobovať potravinami skôr, pretože keď si prinesiete domov bábätko, pravdepodobne nebudete mať toľko času venovať sa nákupom. Mrazené jedlo môže byť takzvanou prvou pomocou, hlavne preto, že sa nemusíte zdržiavať náročnou prípravou.

3. Domáce jedlo

Jednou z najlepších vlastností domova je nezameniteľná vôňa domáceho jedla. Skúste poprosiť niekoho z rodiny, či by pre vás nepripravil skvelé jedlo, keď sa vrátite z pôrodnice. Domáce jedlo vám pomôže vám zrelaxovať sa trochu po namáhavom pôrode. Zavďačiť sa môžete tým, že pomôžete upratať stôl.

4. Doprajte si spánok

Rodičovstvo je namáhavé. Keď prídete domov s novorodencom, je veľmi pravdepodobné, že ste unavená a na pokraji vyčerpania. V takejto situácii by bolo skvelé uspať dieťatko a dohnať spánok – v nasledujúcich dňoch toho bude na vás viac než dosť.

příprava na dítě

5. Dokumentujte momenty

Ľudia môžu vždy povedať, že dávajú prednosť tomu, aby žili v prítomnom okamihu, než aby zbytočne zachytávali život na obrázkoch, ale to je značne prehnané. Obrázky a fotky slúžia ako pripomienka udalostí. Takže zachyťte tieto výnimočné chvíle.